Részvételed 10 pontot ér a felvételin, ha hozzánk jelentkezel.
Címünk: BUDAPEST, Práter u. 50/a
Napjainkban az információs technológia számos ismeretlen, izgalmas kihívással találkozik. Ilyenek például az ember-gép kapcsolat, a mesterséges intelligencia, a humán nyelvtechnológia, a párhuzamos számítások, a mikro- és nanoelektronika világa, vagy a legmodernebb hardverek és céláramkörök tervezése programozható logikai eszközökön. A Pázmány ITK Mérnökinformatikus alapképzése ezekbe a területekbe nyúlt betekintést, és felkészíti hallgatóinkat az információs technológiák gyors fejlődésének követésére.
Az elméleti oktatás mellett fontos a nagy óraszámú, széleskörű gyakorlati, laboratóriumi képzés is, így végzett mérnökinformatikusként piacképes tudás birtokában, magabiztosan léphetsz a munkaerőpiacra. Lehetőséged lesz olyan alkotó és értékteremtő munkát végezni, amely széles körű társadalmi haszonnal és elismertséggel jár. Munkád nem csupán egy foglalkozás lesz, hanem egy olyan hivatás, amely hozzájárul a jövő technológiai fejlődéséhez és az emberi életminőség javításához.
A robotizáció egyre fontosabb szerepet kap nemcsak az iparban, de bizonyos kutatási feladatok hatékony megoldásában is. A mérnökinformatikus alapszak Érzékelő robotika és infobionika specializációja a klasszikus robotikai ismereteken kívül komoly kapcsolódásokat tartalmaz a biológiai motivációjú robotikai alapelvek, az érzékeléstechnika és az infobionika felé.
A számítástudományi és programozási alapok mellett komoly előnyt jelenthet a későbbi szakmai életben a korszerű hardveres és infokommunikációs rendszerek, valamint az ezekhez tartozó fizikai alapok ismerete. Így már a mérnökinformatikus alapképzésben olyan el nem avuló tudáshoz juthatnak a hallgatók, amely később lényegesen kiszélesítheti a tevékenységi körüket.
A szoftvertechnológia az informatikusok tevékenységének klasszikus, de folyamatosan fejlődő területe. A jelenlegi modern fejlesztési módszerek és eszközök megismerésével keresett szakemberek lesznek a specializációt választók. A nyelvtechnológia alapjainak már a mérnökinformatikus alapképzésben történő elsajátításával pedig országosan egyedülálló lehetőséget adunk, amelyre később komoly kutatómunka is építhető.
Az FPGA és VLSI labor vezetője, programozható logikai eszközökkel való tervezés és számítógép-architektúrák szakértője, a Mérnökinformatikus alapszak szakfelelőse. Kutatási területének fókuszában a kis fogyasztású, valós idejű képfeldolgozó architektúrák tervezése pilóta nélküli gépek számára. További fontos kutatási területe a komplex bioinformatikai alkalmazások és fizikai rendszerek szimulációjának FPGA-s gyorsítása.
Az Érzékelő Robotika labor vezetője, a mesterséges intelligencia szakértője. Nevéhez hét szabadalom köthető, a hallgatóival közösen fejlesztett különböző szenzorokat számos vállalat alkalmazza.
Az adatfeldolgozás, médiatartalomfeldolgozás és előállítás, a big data rendszerek oktatója és kutatója, az Adat. Média. Közösség Kutatócsoport vezetője a Pázmány ITK-n. Doktori fokozatát a Karlsruhei Egyetemen szerezte.
A mobil alkalmazásfejlesztési labor vezetője. Kutatásainak fókuszában az okos eszközökön mérhető adatok gépi tanulással, mesterséges intelligenciával történő feldolgozása áll. A Pázmány ITK oktatásfejlesztési dékánhelyettese.
A Kiloprocesszoros Virtuális és Fizikai Gépek Kutatócsoport vezetője. Kutatásának fókuszában a hálózatelmélet, celluláris neurális hálózatok és a paralell számitási architektúrák állnak.
Széchenyi-díjas magyar programtervező matematikus, nyelvész, a Nyelvtechnológiai Kutatócsoport vezetője a Pázmány ITK-n, az MTA Nyelvtudományi Kutatóközpontjának főigazgatója, a számítógépes nyelvészet, mesterséges intelligencia területének kutatója és oktatója. A PULI-t, a Nyelvtudományi Kutatóközpont magyar nyelvre készített neurális nyelvmodelljét fejlesztő csoport vezetője.